Wiek niewinności

Edith Wharton

Ewa Mateuszuk

 

24,95 zł brutto

Opis

Hasło promocyjne Klasyka powieści Edith Wharton nareszcie do słuchania!
Czas trwania 12 godzin 32 minuty

Więcej informacji

„Wiek niewinności” to rzecz o dążeniu do realizacji pragnień, cenie poświęcenia i konflikcie uczuć i konwenansów. Znakomita proza, z maestrią przeniesiona na ekran przez Martina Scorsese, z niezapomnianymi kreacjami głównych bohaterów, jakie stworzyli Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer i Winona Ryder.

Czy w świecie, którego kształt ustalają powszechnie przyjęte konwenanse, zaś najmniejsze odstępstwo od norm i zasad traktowane jest w kategoriach burzenia wielopokoleniowej tradycji, jest miejsce na miłość? Odpowiedzi na to pytanie poszukać można na kartach „Wieku niewinności”.

……Gdy w życiu Archera niespodziewanie pojawia się hrabina Ellen Olenska, dalsze funkcjonowanie w konserwatywnym środowisku XIX wieku staje się prawdziwym wyzwaniem. Tym bardziej, że już samo pojawienie się w Nowym Jorku hrabiny, chcącej rozstać się z mężem, bulwersuje otoczenie…..

 

 

 

Edith Wharton - pisakrka amerykańska. Pochodziła z bogatej nowojorskiej rodziny a w swej twórczości opisywała wyższe sfery Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku. Krytycznie ukazuje nowobogacką elitę amerykańską jak i starą arystokrację europejską. Jej pióro cechuje wnikliwość obserwacji jak i ironia. Edith Wharton jako pierwsza kobieta uzyskała Nagrodę Pulitzera za powieść „Wiek niewinności”. Do najbardziej znanych powieści należą: „Świat zabawy” oraz „Ethan Fromm”

  • Poprzednie produkty
  • Ethan Frome
  • Wiek niewinności
  • Kolejne produkty